Aramanıza uygun yeni iş ilanlarını eposta ile almak için tıklayın.

Kars iş ilanları

Toplam 1 iş ilanı
  • Eki12
    Pazarlama /satış Kardenk Avm Kars / Kars Merkez Kars merkezde yeni açılmış olan bölgenin tek büyük yapı marketi olma özelliğine sahip KARDENK AVM firmamız için satış pazarlamacı ve kasiyer aranmaktadır. Bu alanlarda tecrübe sahibi olan ilgili adayların telefon ile veya online başvuruları değerlendiliecektir.

Kars’ta İş Hayatı
Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli illerinden biri olarak bilinen Kars, ekonomisin büyük bir çoğunluğunu hayvancılık, tarım ve ormancılık gibi sektörlerden güç alarak sürdürmektedir. Kars’ta bulunan yerli nüfusun yüzde 85’i kadarı, bu sektörlerde çalışmakta ve bu şekilde geçimini sağlamaktadır. Kars’ta coğrafi ve iklim şartlarının tarımı son derece zorladığı görülmektedir. Bu nedenle Kars ekonomisinin tarımdan fazla oranda destek aldığını söylemek yanlış bir değerlendirme olacaktır. Kars’ta hayvancılığın, tarımdan daha fazla ilgi gördüğü bilinmekte ve ekonomiye hayvancılık büyük bir katkı sağlamaktadır. Şehirde hayvancılık sayesinde geniş bir istihdam ortamının oluştuğunu söylemek mümkünken, bu alanda çeşitli pozisyonlarda iş ve işçi ihtiyacı sürekli olarak hissedilmektedir.
Kars’ta sanayi sektörünün, önceki yıllara nazaran son yıllarda biraz daha hareketlendiği ve kendini geliştirdiği görülmektedir. Haliyle bu durum ekonomiye belirli bir ölçüde katkı sağlamakta ve istihdam ortamı yaratmaktadır. Ayrıca Kars’ın maden konusunda da birtakım zenginliklerine değinmek gerekmektedir. Tuz, manyezit, perlit, alçıtaşı, asbest ve arsenik gibi kaynaklar bakımından bir miktar zengin olan Kars, bu kaynaklar arasından sadece tuzu işleyebilmekte ve çıkarabilmektedir. Bu durumda yine istihdam ve ekonomi gibi alanlarda, ufakta olsa bir katkının oluşmasına neden olmaktadır. Kars’ta son yıllarda inşaat sektörünün de iyi bir şekilde atılım göstermesi, haliyle bazı iş olanaklarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
Kars’ta, inşaat mühendisi, inşaat teknikeri, ustabaşı, güvenlik personeli, temizlik personeli, alçı ve sıva ustası ve benzeri alanlar, en çok ihtiyaç duyulan iş pozisyonları olarak bilinmektedir.
Kars Eleman İlanları
Kars’ın kış turizmi açısından da büyük bir öneme sahip olduğunu unutmamak gerekir. Kars’ın, Sarıkamış ilçesinde yer alan kayak merkezleri ve oteller, şehrin ekonomik açıdan ciddi bir güç kazanmasına neden olmaktadır. Ayrıca turizm ve otelcilik alanlarında eleman arayışlarının özellikle kış aylarında çok daha fazlalaştığı görülmektedir. Sarıkamış’ın dünyanın sayılı kayak pistlerinden birine sahip olması, organizasyonların düzenlenmesine, turistlerin bölgeye kış aylarında akın etmesine ve turizmin hem istihdam hem de ekonomik anlamda bölgeye büyük bir katkı sağlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle turizmi iyi bir şekilde değerlendirerek, Kars’ta yeterli iş imkanları bulabilmek söz konusudur.