Aramanıza uygun yeni iş ilanlarını eposta ile almak için tıklayın.

Diyarbakır iş ilanları

Toplam 1 iş ilanı
  • Eki11
    Satış Abone Elemanı Aydın Dağıtım Diyarbakır / Diyarbakır Merkez ŞİRKETİMİMİZİN DAĞITIMINI YAPTIĞI GAZETE VE DERGİLERİ PAZARLAMAK VE SATMAK İÇİN PART TİME VEYA TAM GÜN ÇALIŞACAK ELEMANA İHTİYAÇ VARDIR
Diyarbakır’da İş Hayatı
Ülkemizin yükselen değeri Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin nüfus, sanayi, ekonomi gibi alanlarda en gelişmiş şehri olan Diyarbakır’da iş hayatı bölge geneline göre çok daha hareketli ve çeşitli şekillerde yaşanıyor. Nüfusu bölge ortalamasının oldukça üzerinde olan Diyarbakır’da alıcıdan gelen talep ve buna bağlı olarak piyasa arzı da yüksek olduğu için, ihtiyaç duyulan personel sayısı da haliyle daha yüksek oluyor.
Diyarbakır’da iş hayatı denince akla, bölgeye özgü, birçok esnafın yan yana, omuz omuza iş yaptığı büyük, görkemli çarşılar geliyor. Söz konusu çarşılarda el sanatlarından bölgede yetişen gıda malzemelerine, ayakkabı, deri, kalay, kilim ustalığından terziler ve giyim dükkanlarına, takı ve mücevherattan sahaflara kadar pek çok dükkan bulunuyor. Şehrin gösterişli alışkanlıklarına uygun olarak öncelikle görkemli ürünler sunan büyük kuyumcu dükkanları dikkat çekiyor.
Diyarbakır şehri; kalesi, medeniyetler buluşmasını bir arada yaşatan cami, kilise, sinagog ve ibadethaneleri, Kervansaray başta olmak üzere ünü dünyaya yayılmış turizm ve konaklama hizmetleriyle hem kendi insanının, hem de geziye gelen turistlerin beklentilerini karşılama konusunda üst düzey bir il olma özelliği taşıyor. Müthiş lezzetlerin ortaya çıktığı kırmızı et ağırlıklı Diyarbakır mutfağı da Diyarbakır’ı ilgi gören bir şehir haline getirirken, bu ilginin serbest piyasaya girişi ile gıda kategorisiyle oluyor.
Diyarbakır Eleman İlanı
Bahsedilen Diyarbakır’a özgü büyük çarşılarda zanaatkârlıktan esnaflığa, küçük işlere kadar her türlü elemana ihtiyaç duyuluyor. Diyarbakır’ın dillere destan mutfağını işinde uzman işgücünün çalıştığı işyerlerine gidip doğru yerde tartmanız gerekiyor. Diyarbakır’da halen el sanatlarını, ince işlemeleri gelecek nesillere taşıyan zanaat ustaları bulunuyor. Mezopotamya medeniyetinin en önemli merkezlerinden biri olan Diyarbakır’da gittikçe canlanan turizm, kendi alanına uygun eğitimi almış ve talep edilen sürelerde çalışabilecek işgücüne ihtiyaç duyuyor. Hayvancılık konusunda bütün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde olduğu gibi gayet üretken olan Diyarbakır; başta karpuz, biber ve fıstık olmak üzere birçok tarım ürününün yetiştiği bereketli bir toprak olma özelliğini sürdürüyor.
Diyarbakır’da genelde bu iş kollarında çalışabilecek personele ihtiyaç duyuluyor ve mühendislik, ziraat, zanaat gibi yeterli uygulama ve eğitim gerektiren işler, özellikle çalışma hayatına yeni atılan gençler tarafından büyük ilgi görüyor.