Aramanıza uygun yeni iş ilanlarını eposta ile almak için tıklayın.

Çorum iş ilanları

Toplam 1 iş ilanı
  • Mar24
    Solit Word Çizimci Enogsis Otomasyon Çorum / Çorum Merkez Detay çizim ve metraj çıkartabilecek
    Makina yerleşimi 2D ve 3D projelendirme yapabilecek
    Takım çalışmasına yatkın
    Teknik resim okuyabilen çalışma arkadaşları aranmaktadır.
Çorum’da İş Hayatı
İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’ni birbirine bağlayan önemli bir konumda bulunan Çorum, aynı zamanda gittikçe büyüyen bir şehrimizdir. İnsanlık tarihinin en eski ve köklü uygarlıklarına ev sahipliği yapan Çorum, günümüzde ülkemizin gelişmekte olan bir merkezidir. Ekonomisini halen ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle yürüten Çorum’da bunun yanısıra yeni yatırım ve girişimlerin sayısı da günden güne artış gösteriyor.
Çorum iş hayatı ve ekonomisinde en büyük katkıyı halen küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri sağlıyor. Bunun yanında Anadolu’da sıkça yetişen, ülkemizle özdeşleşmiş birçok bitki, Çorum’un geniş arazilerinde de hayat buluyor ve önce ülkemize, daha sonra dünyaya ihraç ediliyor. Çorum’un hem bozkıra, hem de bol yağışlı Karadeniz iklimine olan yatkınlığı her türlü tarım ürününün yetişebilmesini sağlıyor.
Tarihin en eski uygarlıklarından Hititler’in yaşadığı ve Hattuşaş kentinin üzerine kurulduğu yer olan Çorum, o antik çağlardan kalma kalıntıları halen muhafaza ediyor ve sahip olduğu bu eşsiz hazine sayesinde binlerce turistin gelip ziyarette bulunmasını sağlıyor. Hitit uygarlığına ilişkin Hattuşaş kenti, mağaraları, kitabe ve yazılarıyla dünyanın her yerinden arkeolog ve tarihçileri, aynı zamanda antik çağ meraklısı turistleri Çorum’a ve dolayısıyla ülke ekonomisine doğru çekiyor.
Çorum Eleman İlanları
Çorum’da yukarda anlatıldığı üzere gayet aktif ve etkin iş kolları olan tarım, hayvancılık ve turizmin yanında teknolojik ve ekonomik gelişmeler sayesinde birer girişime dönüşen, projelendirilmiş iş alanları dikkat çekiyor. Devletin son yıllarda şehircilik için ayırdığı bütçe ve zamanın artmasıyla, hemen her ilimizde olduğu gibi Çorum’da da hastane, okul, alışveriş ve eğlence merkezi gibi devlete hizmet eden kurum, kuruluş ve teşebbüsler artış gösterirken, bu durum aynı zamanda yeni yapılan her tesis için verimli işgücü ve personel sağlama zorunluluğunu da beraberinde getiriyor.
Ayrıca tüm dünyada gelişmekte olan yeni ve popüler iş kolları, Çorum’da da oluşmaya ve gelişmeye başladı. Özellikle bilişim alanında yeni beyinlere ihtiyaç duyulan Çorum’da, fabrika ve özel sektör şirketleri gibi aynı anda birçok personel çalıştırabilen işyerlerinin sayısı da günden güne artış gösteriyor.