Aramanıza uygun yeni iş ilanlarını eposta ile almak için tıklayın.

Bingöl iş ilanları

Toplam 1 iş ilanı
  • Oca25
    Radyoloji Uzmanı Fatih Sağlık Danışmanlık Hizmetleri Bingöl / Bingöl Merkez aktif olarak çalışacak radyoloji uzmanı.
Bingöl’de İş Hayatı
Doğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan Bingöl, yüzölçümü olarak da bölgenin en büyük şehirleri arasında başı çeker. Buna rağmen Doğu Anadolu Bölgesi’nin teknolojik imkan ve eğitim düzeyi olarak gelişmemiş olması Bingöl’ü, diğer Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinin birçoğu gibi iş hayatı ve sosyal yaşam anlamında geriye atmıştır.
Fakat özellikle son dönemde ülkemizde Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan yatırımlar bölgedeki iş hayatını olumlu yönde etkilemiş ve istihdamın artmasını sağlamıştır. Yapılan devlet yatırımları; sağlık ve eğitim kurumları gibi pek çok personeli içinde bulundurabilecek toplu işyerlerinin açılmasını sağlamış, aynı zamanda şehirdeki büyüme girişimciler tarafından görülüp desteklenerek özel sektöre hizmet eden şirketler, fabrikalar ve çok sayıda personelin çalışabileceği tesisler şehre kazandırılmıştır.
Bölgenin ve şehrin ekonomik gücünü oluşturan büyük ve kalabalık ailelerin, devlet girişimlerinden ve şehrin gelişmeye başlamasından sonra yaptıkları yatırımlar da şehirdeki işgücünün büyümesine büyük katkıda bulunmuştur. Artan nüfus, gelişen ve değişen teknoloji, devlet kurumlarının bölgedeki varlığının ve sayılarının artması, aynı zamanda başta sanayi sektörü olmak üzere özel sektör teşebbüslerinin çoğalması Bingöl’deki iş hayatını hareketlendirirken, şehrin ilk ve tek üniversitesi olan Bingöl Üniversitesi de gittikçe büyümekte ve verdiği eğitimle işgücü ve üretime katkıda bulunmaktadır.
Bingöl Eleman İlanları
Artan nüfus, gelişen teknoloji, büyüyen ülke ekonomisi gibi faktörler; önceleri sadece hayvancılıkla güç alan Bingöl iş hayatında farklı sektörlerin ortaya çıkmasına yol açmış, daha fazla personel ihtiyacı doğurmuştur. Bingöl’de şu anda uygun koşullarda eleman arayan ve istihdam sağlayabilecek pek çok sektör ve şirket, yahut devlet dairesi bulunuyor. Bingöl’de işgücüne en fazla ihtiyaç duyan sektörün sanayi sektörü olduğu görülüyor. Bunun yanında sağlık ve eğitim sektöründe kurumlar, iş kollarına uygunluk taşıyacak eğitimi almış olan personel ararken, bölgenin en eski geçim kaynağı hayvancılıktan kaynaklanan bir biçimde gıda sektöründe de bolca eleman istihdam edilmiş durumdadır. Yeni işkollarının ortaya çıkması piyasaya olan talebi arttırmış, bu da serbest meslek çalışanlarının yararına olmuştur. Doğu Anadolu Bölgesi’ne karşı uyanan ilginin bir getirisi olarak Bingöl’de turizm de gittikçe daha önemli bir iş alternatifi olmuştur.